Strzeżone kąpieliska w Gminie Kosakowo

Z pierwszym dniem lipca rozpoczęły funkcjonowanie  trzy strzeżone kąpieliska: dwa w Rewie – od strony Zatoki Puckiej oraz od strony Zatoki Gdańskiej oraz w Mechelinkach (na lewo od molo).

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “PEKO” kolejny już rok na zlecenie Gminy Kosakowo jest organizatorem kąpielisk.

Na każdym kąpielisku codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00 pracuje trzech ratowników. Nad pracą zespołu ratowników czuwa koordynator. 

Strzeżone kąpieliska wyposażone są w niezbędny sprzęt ratowniczy i wiosłowe łodzie ratunkowe. Na każdym stanowisku jest punkt medyczny oraz wykwalifikowani ratownicy WOPR gotowi do udzielenia pierwszej pomocy. W Rewie po stronie Zatoki Puckiej ratownicy korzystają z łodzi motorowodnej oraz skutera ratowniczego, które pomagają w szybszym dotarciu do osoby poszkodowanej oraz ewakuacji z miejsca zagrożenia. Kilka razy dziennie ratownicy przeprowadzają prewencyjne patrole wzdłuż linii brzegowej, co również wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.

Poniżej znajdują się linki do serwisu kąpieliskowego Głównego Inspektora Sanitarnego, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat prowadzonych przez PEKO kąpielisk:

Rewa od strony Zatoki Gdańskiej

Rewa od strony Zatoki Puckiej

Mechelinki

About Author


peko

Awaria wodociągowa w miejscowości Dębogórze w dniu 24.09.21 (czwartek)- przerwa w dostępie wody do godziny 20:00.Za utrudnienia przepraszamy.